S

Rüyada Sel Bastığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sel bastığını görmek; zorlu yollara ve kişinin yaşayacağını darlığa yorumlanır. Rüyada su baskını görmek Diyanet kapsamında üzüntü ve keder anlamlarını içerir. İnsanlar bazen güzel rüyalar görürken bazen de rüyalarında korku dolu anlar yaşar. Rüya, uykunun en derin bölümünde görünür ve bu zamanda görülen rüyalar hatırlanabilir.

Rüya başka bir anlamı ile kişinin bilinçaltında olanları gösterir. Gün içinde yaşanılan iyi ya da kötü olayların da rüyada etkisi vardır. Rüya tabirlerinde pek çok rüyanın anlamı bulunur ve insanlar hatırladıkları rüyaların ne anlama geldiğini merak eder.

Rüyada Sel Bastığını Görmek Anlamı

Rüyada sel görmek, meşakkatli yolların olduğunu anlatmasının yanı sıra aile hayatında da anlaşmazlıkların ve tatsızlıkların olacağına aile bireyleri ile düşünce ve görüş ayrılıklarının meydana geleceğine işaret eder. Sel görünmesi ile aile içinde az süre ile olsa bile ağız tadının kaçacağın gösterir.

Aile haricinde kişinin iş hayatında da olumsuzluklar yaşayacağını gösteren sel baskını, kişinin işini kaybedeceğine aynı zamanda yokluğa düşeceğine ve sağlık sorunları yaşayabileceğine delalet eder. Ticaret ve iş hayatında da rüya sahibine zarar verileceğinin işareti olduğu gibi kişiyi bertaraf etmek isteyen rakiplerinin de olduğu anlamını taşır.

Rüyada sel bastığını görmek yağmur suyunun çok fazla olması sebebi ile olumlu şeylerin habercisi değildir. Yağmurun çok olması ile tarımın olumsuz etkileneceği, ekinlerin zarar göreceği, kişinin zor bir duruma düşeceği, yaşayacağı sorun ve sıkıntıları gösterir. Sel aynı zamanda olumsuz bir söz işitmeye ya da dedikoduya da işaret olur.

Rüyada Sel Bastığını Görmek Neye İşaret Eder

Rüyada sel bastığını görmek, kişiyi rahatsız ettiği kadar tedirginlik de verir. Rüyada bile olsa insanların korku yaşamasına neden olan sel baskını, maddi ya da manevi açıdan bazı sıkıntıların öne çıkacağına işaret eder.


Rüyada sel baskını görmek ile sıkıntılar ortaya çıkar. Bu sıkıntılar ise sadece rüya sahibi için değil aynı zamanda çevresinde ya da ülke çapında problemlerin de göstergesi olabilir. Kişinin hayatında biriktirdiği pek çok şeyin bir anda kaybedebileceği şekli ile de yorumlanır ayrıca kişinin eşi ile ve sosyal hayatında sorunların olacağını işaret eder.

Rüyada sel bastığını görmek; kişi için kötü olduğu gibi toplumsal açıdan bakıldığında da bir halk ya da toplum için de felaket, sefalet ve bulaşıcı hastalık anlamına gelir. Sel sularına kapıldıktan sonra rüyada selden kurtulduğunu görmek de sıkıntılı günlerin geçirileceğine aynı zamanda huzursuzluk yaşanacağına; ancak bu güçlükler içinde mücadele ederek kurtulacağına işaret eder.

Kişinin selden kurtulması ayrıca kişinin kuyusunu kazan birilerinin olduğunu; ancak bu kişilerin kendi tuzaklarına kendilerinin düşeceğini ifade eder. Rüyada çamurlu sel görmek, rüya tabiri yorumcuları tarafından herhangi bir durumun ciddi oluşuna ve önemine yorumlanır. Yaşanan bu ciddi durumun çözülmesinin de pek kolay olmayacağı şeklinde açıklanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu